Lasten liikuntapolku seurassamme: LASTEN LIIKUNTAPOLKU
NJS Viskarifutis on tarkoitettu vuonna 2017 syntyneille ja NJS Eskarifutis vuonna 2016 syntyneille futareille. Kumpikin on sekä tytöille että pojille mukava tapa aloittaa jalkapalloharrastus. NJS Nappulatoiminnan pitkäaikainen yhteistyökumppani on Klaukkalan K-Citymarket.
Jalkapalloa harjoitellaan 1-2 kertaa viikossa. Voit valita, että osallistutko toimintaan kerran viikossa vai kaksi kertaa viikossa. Pelaamaankin pääsee sekä hauskoissa talven miniturnauksissa eli minareissa että kesäkauden turnaustapahtumissa. Pelitapahtumia ja turnauksia on vuodessa yhteensä 6-10 kpl riippuen pelaajien iästä. Uudet pelaajat saavat NJS:n virallisen pelipaidan. Paita on seuran omaisuutta ja sen käydessä pieneksi voi sen vaihtaa harjoituksissa.
Kaikki voivat kokeilla harrastusta kolme viikkoa. Lapsesi lopettaessa harrastuksen ilmoita siitä sähköpostitse nappulat@njs.fi ja lopettaessa paita tuleen palauttaa joukkueen valmentajalle tai NJS Toimistoon Lepsämäntie 1, Klaukkala (palauttamatta jääneestä pelipaidasta seura veloittaa 35€/paita).
Viskarifutiksen ja Eskarifutiksen toiminta perustuu vapaaehtoistyöhön, joten tarvitsemme joukkueisiin innokkaita vanhempia apuvalmentajiksi sekä muihin tehtäviin. Valmennukseen mukaan tuleminen on helppoa, koska kaikki harjoitukset on valmiiksi suunniteltu (lisätietoa junioripaallikko@njs.fi tai nappulat@njs.fi )
Kirkonkylälle ei tule erillistä Viskarifutis ryhmää 2017-syntyneille. NJS Viskarifutaajat ovat yksi ryhmä, jossa voi harjoitella kahdesti viikossa maanantaisin ja torstaisin. Jos olet 2017-syntynyt ja asut Kirkonkylällä tai lähellä sitä, ja haluat tulla mukaan lähellä kotia tapahtuvaan toimintaan, niin voit ilmoittautua mukaan Leikkifutikseen.
Viskarifutis on tarkoitettu 2017-syntyneille tytöille ja pojille.
Eskarifutis on tarkoitettu 2016-syntyneille tytöille ja pojille.
(Harjoitusaika noin 55min/kerta)
Maanantaisin klo 18:00-19:00
Torstaisin klo 17:00-18:00
(Harjoitusaika noin 55min/kerta)
Maanantaisin klo 17:00-18:00
Torstaisin klo 18:00-19:00
Harjoitusaikoihin ja paikkoihin ovat muutokset mahdollisia ja niistä infotaan erikseen.
Viskarifutis talvikausi 120 euroa (kaksi kertaa viikossa harkat) / 100 euroa (kerran viikossa harkat) + seuran jäsenmaksu
Eskarifutis talvikausi 130 euroa (kaksi kertaa viikossa harkat) / 100 euroa (kerran viikossa harkat) + seuran jäsenmaksu
Osallistumismaksu sisältää:
Seuran nappulajäsenmaksu 60 euroa/vuosi. Veloitetaan erillismaksuna kerran vuodessa tammikuussa tai heinäkuussa. Lisätiedot seuran jäsen- ja toimintamaksuista https://www.njs.fi/seura/29/maksut
OTA MUKAAN OMA NIMIKOITU PALLO KOKO 3
Nappulakoordinaattori: Reetta Hänninen, reetta.hanninen@njs.fi puh: 0400890564
Junioripäällikkö: Asko Jortikka, junioripaallikko@njs.fi puh: 0407054707
Viskari- ja Eskarifutisvastaava: Jenni Lehto, jenni.lehto@njs.fi puh: 0405297502